BilgisayarTekniseyeni.net logo

Bilmeniz Gereken 5 Wi-Fi Güvenlik İpucu

Açıkcası, alışverişe olsun, işe gidip geldiğimizde veya sosyalleşmeye gittiğinde insanlar internetde bağlantıda kalmanın yolarını ararlar. Ancak, iletişimde kalmamızı yardımcı olan wi-fi aynı zamanda siber güvenliğimiz ve özel bilgilerimiz için ciddi anlamda tehdit oluşturmaktadır.


Hata 104 ( net: : ERR_CONNECTION_FAILED ) Google Chrome, İstenen Web Sayfasını Bulamıyor ve Yükleyemiyor

Çalışma zamanı kodu 104 nasıl düzeltilir ( net: : ERR_CONNECTION_FAILED )?

Bu makalede yaygın olarak görülen Hata 104 ( net: : ERR_CONNECTION_FAILED ) olarak bilinen ve Hata 104 ( net: : ERR_CONNECTION_FAILED ) olarak tanımlanan Hata Numarası 104 google chrome, istenen web sayfasını bulamıyor ve yükleyemiyor sebeblerini, nasıl düzeltileceğini göstermek için sizlere konu olarak yer verdim!..


Outlook'ta Gelen Kutusu Onarım Aracı'nı ( scanpst.exe ) Kullanma

Outlook'ta veri depolama dosyasında oluşan ( pst dosyası ) hatalar için, Gelen Kutusu Onarım Aracı ilk yardım çantası gibi yanınızda bulunacaktır.

scanpst.exe

Outlook'un bir pst dosyasında hata oluşup yüklemeyi reddetmesi veya dosyayı açamaması ve ayrıca aşağıdakine benzeyen bir hata iletisiyle görüntülenebilir. İşte bu esnada, aracı çalıştırıp, hatayı düzeltmek için ihtiyacınız olacak.


E-Posta Hesablarındaki POP ve IMAP Arasındaki Fark Nedir?

Daha önce manuel olarak bir e-posta hesabı kurduysanız, e-posta hesabı sizden POP veya IMAP ayarlarını istemiştir. Bunlar, e-posta programının hesabınızdan e-posta alabilmesi için ihtiyaç duyduğu gerekli talimatlardır.

Tıpkı adresinizin ve şifrenizin e-posta hesabınıza özel olduğu gibi, IMAP ve POP sunucu ayarları da her e-posta sağlayıcısına özeldir. Örneğin, Gmail'in IMAP sunucusu ayarları Yahoo'nunkinden farklıdır ve her iki şirketin IMAP ayarları kendi POP sunucu ayarlarından farklıdır.


En Yaygın Wi-Fi Sorunları ve Bu Sorunlar Nasıl Düzeltilir?

Wi-Fi'de rutin işlerimizi yapmaya odaklandığımız, müzik dinlemeye, filim seyretmeye, en sevdiğimiz resimlerimizi sosyal medyada paylaşmayı alışkanlık haline getirdiğimiz ve bir anda aniden Wi-Fi sorunuyla karşılaşmamız sonucunda ne yapacağımızı bilemeden, bağlanmak için çaba sarfederiz.


Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Facebook çok geniş kullanıcı ağına sahip sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar bu platforumda çeşitli faydalı olanaklardan yararlandığı gibi kötü amaçlı kişilerin saldırısına da maruz kalır. Kötü amaçlı saldırılara maruz kalan facebook hesabınızı bir kaç adımla kurtarabilirsiniz. Facebook hesabınızı nasıl geri alınacağını aşağıdaki yöntemleri takip ederek yapabileksiniz.


WEB Tarayıcı Sorunlarını Çözümleme

Tarayıcı sorunları, tarayıcının kendini içerebilecek veya içermeyebilecek çok sayıdan şeyden kaynaklanabilir. Şimdi genel sorun giderme tekniklerini inceleyelim.

Tarayıcı sorunları en çok konuşulan sorunlardandır... İnsanlar tarayıcı sorunlarıyla çok sık karşılaşmaktadırlar...


2020 İcin En İyi Servisleri | Windows'ta Ayarları Nasıl Yapılır?..

VPN yada Virtual Private Network ( Türkçeye çevirecek olursak - Sanal Özel Ağ ), internet üzerinden başka bir ağa güvenli bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanır. VPN'ler bölge kısıtlamalı web sitelerine erişmek, tarama etkinliğinizi herkese açık Wi-Fi'deki meraklı gözlerden ve daha fazlası için kullanılabilir...


En Hızlı Adresleri | 2020 Güncel Ayarları

Bugünkü yazımda en hızlı dns ayarlarından bahsedeceğim. Bilindiği üzere Ülkemizde yaşanan ardı arkası kesilmeyen yasaklamalarla özgürce sörf yapabilmenin tadını çıkaramıyoruz. Twitter, Instagram, Wikipedia ve Youtube gibi ünlü sosyal paylaşım sitelerine bile erişim yasağı geliyor. Tabiki, bu yasaklanan sitelere erişmenin mümkünü var. Bunu yapabilmenin tek yolu aşağıdaki DNS adreslerinden birini, DNS ayarlarınızdan ayarlamaktır...


Sosyal Medya Sitelerinin Kullandığı HTML Renk Kodları ve “Font Awesome” İkonlarında Kullanımı

Sosyal Medyanın kullandığı Renk Tonları, Web Sitelerinizde Sosyal Medya Paylaşım Butonlarını ve Sosyal Medya Hesaplarını Link olarak indirirken yardımcı olmaktadır. Bu Sosyal Medya Butonlarını oluşturmada veya "Font Awesome" İkonlarını web Sitenizde kullanırken bu Renk kodlarına ihtiyacınız olacaktır. Sosyal Medya Paylaşım butonlarında kullanılan Renklerin HTML - Hex Renk Kodlarını ve RGB Renk Kodlarını sırasıyla aşağıda bulabilirsiniz!..