2020'nin En İyi Ücretsiz Veri Kurtarma Yazılımları

Önemli dosyaları, klasörleri ve fotoğrafları yanlışlıkla silmek bugün bilgisayar kullanımında en yaygın deneyimlerden biridir ve "sil" seçeneğine tıkladıktan sonra hangi seçenekleri olduğunu bilmeyenler için malesef sonsuz baş ağrısı kaynağıdır.

Neyse ki, tüm yazılım sağlayıcıları bu sorunu çözmek için ortaya çıktı, ancak hangi programın sizin için uygundur, bilemezsiniz!.. Her uygulama ve göz önünde bulundurulması gereken yaklaşık bin farklı dosya tipi taraması arasında değişen bir dizi özellik, veri kurtarma yazılımlar hakkında bilmeniz gerekenler bu makalemizde.

Herhangi bir nedenle, istenmeyen aile fotoğraflarınızın yarısını sildiyseniz ve sildiğiniz verileri geri getirmek istiyorsanız 2020'nin ücretsiz en iyi veri kurtarma yazılımlarını inceleyip indirebilirsiniz.

Bu yazılımlardan biraz daha gelişmiş olan sürümlerini denemek veya satın almak isterseniz 2020'NİN EN İYİ ÜCRETLİ VERİ KURTARMA YAZILIMLARI makalemize de bakabilirsiniz... 1. Recuva Recuva

   Hızlı tarama özeliği

   Rakipleri kadar çok özellikli değil

  Recuva, hasarlı veya yeni formatlanmış sürüclerden dosyalarınızı kurtarır. Resimleri, müzikleri, belgeleri, videoları, e-postaları veya kaybettiğiniz diğer dosya türlerini kurtarabilir. Ve sahip olduğunuz yeniden yazılabilir ortamlardan ( hafıza kartları, harici sabit sürücüler, USB bellekler ) kurtarabilen tam bir kurtarma araç setidir.Ücretli sürümüde olmasına rağmen ücretsiz sürümü bir seçenek olarak kullanmaya değer.

  En kapsamlı araç değil, ancak özellikle Pro sürümünün tam yedeklerini almak için disk görüntüleme araçları eklendiği göz önüne alındığında, maliyeti oldukça düşük.

  Belkide Recuva'nın en ilgiç özeliği - Güvenli silme özelliğini kullanarak dosyalarınızı silmesidir.


 2. PC Inspector File Recovery

   Kayıp bölümleri kurtarabilir

   Verileri ağa bağlı bir sürücüye kaydedebilir

   Arayüz korkutucu olabilir

  Önyükleme sektörü veya dosya sistemi hasar görmüş veya silinmiş olsa bile kaybolan bölümleri otomatik olarak bulur. Bu acil bir durumda hayat kurtarıcıolabilir ve Sabğit Sürücünüz Windows içinde görünmezse bile verileri geri almanıza yardımcı olabilir.

  Yeni başlayanlar PC Inspector File Recovery'nin terimlerini ve tasarımını korkutucu bulabilir ve hatta bazxı ileri düzey kullanıcılar iş akışını biraz kafa karıştırıcı bulabilir. PC Inspector File Recovery'yi öğrenmek için biraz zaman ayırdığınızda karşınızda güçlü bir veri kurtarma programı olduğunu göreceksiniz. Ancak FAT ve FAT32 sürücülerde daha iyi sonuçlar alındığı görülüyor.


 3.  Bölümleri ve dosyaları kurtarma

   Birden çok platforum için kullanılır

   TestDisk'in grafik arayüzü yok

  Tek bir çözüm yerine, bir çift birleşik araç olarak sunulan, TestDisk ve PhotoRec hem kayıp bölümlerden hem de silinen dosyalardan veri kurtarır.

  TestDisk, Sabit Disklerin bölümlerine bakar. Sabit Disk'le ilgili bölüm kaybettiyseniz veya garip bir sorun yaşadıysanız verilerinizi kurtarmak için TestDisk size yardımcı olur. TestDisk, NTFS, FAT12, FAT16, FAT32, exFAT, ext2, ext3, ext4, btrfs, BeFS, CramFS, HFS, JFS, Linux Raid, Linux Swap, LVM, LVM2, NSS, ReiserFS, UFS, XFS dahil olmak üzere birçok dosya sistemini destekler.

  PhotoRec, silinen dijital resimlerinizi ve silinen dosyalarınızı kurtarmak için kullanılan bileşendir. PhotoRec, imza tabanlı bir dosya kurtarma programıdır. Diğer veri kurtarma yazılımlarının bazıları kadar sezgisel olmasa da, etkilidir.

  PhotoRec, çapraz platformdur ve bir USB çubuğundan taşınabilir uygulama olarak çalıştırılabilir, bu da bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmediği anlamına gelmektedir.


 4. UnDeleteMyFiles Pro

   Birden fazla araç

   Dosya türüne göre arama özelliği

   Disk anlık görüntüsü

   Dosya kalitesinin göstergesi yok

  Yazılıma Pro kelimesinin dahil edilmesine rağmen, hala bu program ücretsizdir. Aslına bakarsanız profesyenel olmayan sürüm yok.

  UnDeleteMyFiles Pro'nun görünümü belkide çekici olmayabilir, ancak bu yazılımda sadece veri kurtarma değil birden çok araç olduğu için ertelemenize gerek yok.

  Veri kurtarma söz konusu olduğunda, sıralamak zorunda olduğunuz listenin boyutunu azaltmak için belirli dosya türlerini arama yeteneği dışında pek çok seçenek yoktur.

  Ekstra olarak, boş vakitlerinizde verileri kurtarabilmeniz için temel olarak sürümünüzü yedekleyen disk anlık görüntü aracı, güvenli dosya silme aracı ve e-posta kurtarma aracı eklenir.


 5. guru

   Mac sürümleriyle odaklı

   SD kartlar ve USB çubuklarla çalışır

   Derin taramalarda yavaş

  özel olarak bir mac kurtarma aracı olabilir, ancak Recovery Guru yeteneklerini sadece Apple'ın dosya sistemiyle sınırlamaz - USB çubuklarda, SD kartlarda ve hatta Android telefonlarda kayıp dosyaları bulabilir. Derin taraması çok zor çalışır, kendini tek sektörde veya geleneksel dosya sistemiyle sınırlamaz, ancak tehlikeye atılan sürücülerinizdeki her bir bayt üzerinden yenileyerek dosyalarla ilgili desenleri arar. Derin taraması yavaş çalışır, ancak beklemeye değer.

  Taramanız bittiğinde, daha sonra gözden geçirip sıralayabileceğiniz belirli türdeki dosyalarla dolu klasörlerle karşılaşırsınız. Mac Data Recovery Guru ile kurtarılabilecek her şeyin anında seçimini yapıp hızlı bir şekilde önemli verilerinizi kurtarabilirsiniz.