2020'nin En İyi Ücretli Veri Kurtarma Yazılımları

PC'nizdeki, Android cihazınızdaki veya iPhone'unuzdaki silinmiş dosya ve klasörleri en iyi veri kurtarma yazılımıyla geri yükleyebilirsiniz.

Veri kurtarma yazılımı, sırası geldiğinde paha biçilmez bir araç olabilmektedir. Çoğu insan yedeklemenin önemini geç anlar. Muhtemelen, önceden ayarlanmış kullanabileceğiniz Google Drive, Dropbox veya Microsoft'un OneDrive gibi bir bulut yedekleme yazılımınız vardır. Bütün dosyalarınızı ve klasörlerinizi, rutin olarak USB belleğe veya harici bir sabit diske kaydedebilirsiniz. Hatta üçünüde kullanabilirsiniz. Bu yol aslında veri kaybına karşı korumanın önerilen yoludur.

Bununla birlikte, dosya ve klasörleri birden fazla cihazda senkronize etmek, kaydetmeyi kolaylaştırıken, malesef onları silmeyi de kolaylaştırır. Klasörleri düzenlemeyi ve yeniden düzenlemeyi çalışmak, önemli bir dosyayı yanlışlıkla yanlış yerleştirmek, bu olanları çok geç farketmenin malesef bir yoludur.

Veri kurtarma sürecini nispeten basit ve kolay hale getirebilecek bir dizi veri yedekleme yazılımı seçeneği ve disk klonlama yazılımı kullanmıyorsanız, sabit diskinizin çökmesi veya bozulması durumunda, bozuk sürücünüzdeki dosyaları ve klasörleri geri yüklemek için özel veri kurtarma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Bu makalemizde 2020'nin ücretli ve en iyi veri kurtarma yazılımlarından bahsedeceğiz!..

Maddi açıdan durumunuz zayıfsa, 2020'nin Ücretsiz En İyi Veri Kurtarma Yazılımları makalemize de göz atabilirsiniz. 1. Stellar logo Data Recovery

  Silinmiş Verileri Kurtarır

  Kayıp bölümleri kurtarır

  Bozuk olan sabit sürücüdeki verileri kurtarır

  1GB sınırı

  Stellar Data Recovery - Standard Sürüm : $49.99 /Yıl

  Stellar Data Recovery - Professional Sürüm : $79.99 /Yıl

  Stellar Data Recovery Windows Sürümünü İndir
  Stellar Data Recovery Mac Sürümünü İndir
  Stellar Data Recovery Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  Stellar Data Recovery Web sitesi

  Stellar Data Recovery, ücretsiz bir dizi hepsi birarada özellik sunan veri kurtarma yazılım paketidir. Çoğu programda olduğu gibi, Geri dönüşüm kutusundan boşaltıldığında bile yanlışlıkla silinen klasörlerin dosyalarını kurtarabilir.

  Bozuk olan sabit sürücüdeki verileri kurtarmakla kalmayıp, eksik veya kayıp bölümlerdeki veri kurtarma yeteneğine de sahiptir. Sabit sürücü önyükleme yapmasa bile, tam bir sistem çökmesinden sonra verileri kurtarabilir.

  Bununda ötesinde, Stellar Data Recovery, bir bilgisayar virüsü veya diğer kötü amaçlı yazılımlar tarafından kaybolan, silinen, veya başka birşekilde zarar gören dosya ve klasörleri kurtarır.

  Sürücünün seçilmesinden tut, dosyaları ve klasörleri tarayıp kurtarma işlemini yapana kadar kolay bir işlemi vardır. Herhangi bir dosya türünü kurtarabilir ve hatta USB sürücüler, SD kartlar gibi diğer depolama ortamındaki dosyaları kurtarır.

  Tüm bunlar gerçek olmayacak kadar iyi geliyorsa ve uyarı veriyorsa yazılımın ücretsiz sürümü için 1GB sınırlı olmasından kaynaklanmaktadır. Daha fazla kurtarma seçeneği alabilmek için, enaz vermeniz gereken $49.99 karşılığında sınırsız olarak verilerinizin kurtarılmasına izin veren Standard sürümününe ihtiyacınız olacaktır.

  Standard sürüme alternatif olarak, disk görüntüleri ve CD / DVD kurtarma gibi gelişmiş seçeneklere de sahip olan Professional sürümü de mevcuttur.


 2. CrashPlan logo

  Veri yedeklemeyi kurtarma ile birleştirir

  Mobil erişim

  Dosya türüne göre yedekleme olmaz

  CrashPlan : $10 /Aylık

  CrashPlan Web sitesi

  Ücretsiz yedekleme çözümlerinin sevgisi olan CrashPlan, o zamandan beri CrashPlan for Small Business ürünüyle odağını kurumsal arenaya kaydırdı..

  Esasında, ele aldığım geleneksel veri kurtarma yazılımlarıyla tam olarak aynı değil - herşeyden önce bir yedekleme hizmetidir. - ancak neredeyse önemli olduğu kadar kapsamlı diyebiliriz.

  Crashplan, arkaplanda çalışıyor ve öncelikle en yeni dosyalarla başlıyor ve tam olarak tüm makinenizin yedeklerini alıyor. Daha sonra herşeyi sanal ortama taşıyor ve böylece en önemli dosyalarınıza hızlı bir şekilde erişebiliyorsunuz.

  Crashplan, kritik olarak silmiş olduğunuz dosyaları saklar. Yedeklemeleriniz tamamen şifrelenir, Bu özelliğini istiyorsanız kapatabilirsiniz, ancak yapmayın - bu nedenle silinen dosyalar ve hatta uzun süre önce silinmiş olan dosyalar kötü amaçlı kişilerden korunur.


 3. OnTrack logo EasyRecovery

  Güçlü arayüz

  Geniş özellik yelpazesi

  Kolay dosya sıralama

  Bazı yararlı olan özellikler eksik

  OnTrack EasyRecovery Part Time : $49.00 / Aylık

  OnTrack EasyRecovery Full Time : $99.00 / Aylık

  OnTrack EasyRecovery Overtime : $149.00 / Aylık

  OnTrack EasyRecovery Windows Deneme Sürümünü İndirin
  OnTrack EasyRecovery macOs Deneme Sürümünü İndirin
  OnTrack EasyRecovery Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  OnTrack EasyRecovery Web sitesi

  Ontrack EasyRecovery, bir dizi veri kaybı koşuluyla verilerin tamamen kurtarılmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi farklı seçeneğe sahiptir.

  Ücretsiz bir sürüm 1GB'a kadar veri kurtarmanıza izin verir, bu nedenle çoğu insan için bir test cihazı dışında yararlı olmayacaktır. Home sürümü, bir virüs bulaşmasından sonra da kurtarabilmesine rağmen, yanlışlıkla silinen dosya ve klasörlerin kurtarılmsına izin verir.

  Profesyonel sürüm, disk görüntüleri oluşturmanıza, CD / DVD'den veri kurtarmanıza izin verirken, Premium sürümü sadece HDD'leri ve SSD'leri kolonlama yeteneğine sahip değildir, aynı zamanda bozuk fotoğraf veya vieoları da onarabilir.

  Teknisyen ve Ara Kiti sürümleri daha da güçlüdür, kayıp veya yeniden biçimlendirilmiş RAID birimlerine izin verir, aynı zamanda Windows, Mac ve Linux sistemlerinde çalışan ticari sürüm için ticari lisanslama ile birlikte gelir.

  Gerekli veri kurtarma düzeyi için fiyatlar ona göre yükseltilir ve daha gelişmiş katmanlardan bazıları ucuz olmasa da, başarılı tam veri kurtarma için maliyetin buna değebileceğini söyleyebilirim.


 4. EaseUS logo Data Recovery Wizard Pro

  Kullanıcı dostu

  İyi kurtarma özellikleri

  Sınırlı yapılandırma seçenekleri

  EaseUS Data Recovery Wizard Pro : $69.95 / Aylık

  EaseUS Data Recovery Wizard Pro Windows Sürümünü İndir
  EaseUS Data Recovery Wizard Pro macOs Sürümünü İndir
  EaseUS Data Recovery Wizard Pro İOS Sürümünü İndir
  EaseUS Data Recovery Wizard Pro Android Sürümünü İndir
  EaseUS Data Recovery Wizard Pro Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  EaseUS Data Recovery Wizard Pro Web sitesi

  EaseUS, kurtarma işlemi boyunca sizi adım adım yönlendirecektir. Dosya veya klasörleriniz yanlışlıkla silindiğinde, EaseUS Data Recovery Wizard Pro hızlı birşekilde çalıştırın ve yanlışlıkla silinmiş bölümlerden tutun, virüsten harap olmuş dosyalara kadar herşeyi yeniden kurtarabilirsiniz.

  Tam sürümü, çökmüş RAID kurulumlarını yeniden geri getirebilmek için gördüğüm en uygun fiyalı çözümlerden biri - bazı paketler bu işlevseliği premium sürümlerinde gizlerler.

  Bir aylık fiyatlandırma $69.95 lisans için ve bir yıllık lisan için ise $99.95'dır. Ömür boyu lisan sürümü ise $149,95 karşılığında kullanılabilir.


 5. Data Rescue 5 logo Data Rescue 5

  Mac veya PC seçeneği

  Bir çok özellik

  Kapsamlı tarama seçenekleri

  Akıllı arayüz

  Yavaş veri taraması

  Data Rescue 5 : $118.80

  Data Rescue 5 Windows Sürümünü İndir
  Data Rescue 5 macOs Sürümünü İndir
  Data Rescue 5 Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın  Data Rescue 5 Web sitesi

  Data Rescue 5, hem Windows hemde macOs sistemlerinde çalışır. İlk olarak, işletim sisteminizin, harici bir sürücünün kurulumunu başlatmasını veya engellemesini engelleyebilecek hataları bulmak ve onarmak için hızlı taramayı kullanabilirsiniz. Ardından derin tarama aracı, yeniden biçimlendirilmiş bir sürücüden silinen dosyaları veya dosyaları kurtarabilir ve boyut, tür veya ada göre dosyaları bulmak için arama ve filtre işlevleri içerir. Ne yazık ki tarama sırasında Standart veya Profesyonel sürümler duraklatılamaz.

  Windows kullanıcıları sabit disklerini aryı bir diskten önyükleme yapmadan tarayabilirken, macOS 10.13 ve 10.14’teki Mac kullanıcılarının önyükleyebilir bir dosya oluşturmalşarı gerekir ( kurtarma sürücüsü ). Ne yazik ki, macOS 10.15’ten itibaren Data Rescue 5'i aynı anda çalıştırmak imkansız ve dahili sabit sürücüyü tarayın. Programı çalıştırmak için ikinci bir makineye ihtiyaç duyulacaktır, bu da bunu macOs kullanıcısı için pratik olmayan bir çözüm yapmaktadır.

  Hızlı tarama özelliği birkaç dakika içinde hatalı sürücüdeki verileri kurtamanıza yararken, derin taramanın tamamlanması çok daha uzun sürebilir.


 6. Paragon logo Backup and Recovery

  Kulanımı kolay bir arayüz

  Sanal sürücü ortamına yedekleme

  Disk kopyalama yok

  Paragon Backup and Recovery : $79,95

  Paragon Backup and Recovery Windows Sürümünü İndir

  Paragon Backup and Recovery macOs Deneme Sürümünü İndir
  Paragon Backup and Recovery Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  Paragon Backup and Recovery Web sitesi

  Paragon Yedekleme ve Kurtarma Topluluğu hem mac, hem de Windows için ücretsiz indirme seçeneği vardır. Paragon Backup and Recovery yeni kullanıcılar için yedekleme tipi sağlıklı ve alıkoyma gibi çok sayıda ölçüt sunsa bile kullanarak yedekleme tercihlerini ayarlayabilir. Özel ihtiyacınıza göre senaryo tabanlı yedekleme geliştirme seçeneği de vardır.

  Yedek depolama alanı birikdikçe, kullanıcılar hangi dosyaların silinmesi gerektiğini belirleyebilir. İşletim sisteminiz çalışmıyorsa, Windows önyükleme ortamında tam bir geri yükleme için USB sürücüden önyükleme yapabilirsiniz. Mac kullanıcıları kurtarma modundan bir yedeklemeden geri yükleyebilir.

  Diskleri kopyalama ve bölümleme gibi bazı özelliklerin Paragon Sabit Disk işletme sürümü ile sınırlı olduğunu unutmayın. Bu arçlar ücretli bir lisansın arkasında kilitli olmasına rağmen yedekleme ve kurtarmada görülebilir.

  Paragon Backup and Recovery yazılımını isterseniz ücretsiz, isersenizde satın almak için satın al butonuna tıklayarak web sitesinden satın alabilirsiniz.


 7. MiniTool logo Power Data Recovery

  Etkileyici basit bir arayüz

  SD kartlar ve kötü çalışan CD / DVD'lerle çalışır

  Büyük sürücülerde yavaş çalışır

  MiniTool Power Data Recovery Pro : $59 / Yıllık

  MiniTool Power Data Recovery Pro Deluxe : $99 / Yıllık

  MiniTool Power Data Recovery Pro Ultimate : $129 / Yıllık

  MiniTool Power Data Recovery Server : $259 / Yıllık

  MiniTool Power Data Recovery Enterprise : $499 / Yıllık

  MiniTool Power Data Recovery Technician : $699 / Yıllık

  MiniTool Power Data Recovery Ücretsiz Sürümünü İndir
  MiniTool Power Data Recovery Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  MiniTool Power Data Recovery Web sitesi

  MiniTool, beş ayrı modüle ayrılmıştır. Beklediğiniz gibi yanlışlıkla silme işleminden sonra dosyaları geri çekmeye çalışan silme işlemini geri alma vardır. Dijital ortam kurtarma, bir şekilde kötüye giden doğru SD kartları veya USB sürücüleri takmaya çalışır. Kayıt bölüm kurtarma; bölümlernizden birinin bir şekilde kaybolması durumunda önyükleme kayıtlarınıza bakmak için varken, hasarlı bölüm kurtarma; paketin gerçek güç merkezidir ve verileri kooperatif olmayan sürücülerden çeker.

  Yinede burada en çok ilgiçeken beşinci araç olan CD / DVD kurtarma. Kaçımız CD-R'lere çok fazla geçici bir depolama yöntemi olduklaını fark etmeden yedekleme yaptık? parçalanan disklerin tümü kurtarılamazken, MiniTool üzerinden çalıştırın ve en azından bazı sonuçlar görün. Yavaş bir süreç, ama buna değebilir.


 8. Recover My Files logo Professional

  Taramak için dosya türü seçimi yapılabilir

  Kurtarılan dosyaların kolay sıralanması

  Sadece bilgisayar sürümü mevcut

  Tam taramalarda yavaş olabilir

   Recover My Files Professional : $99.95

  Recover My Files Professional Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  GetData Web sitesi

  Recover My Files yazılım lisansı, iki bilgisayarda kurululum sağlıyor, birçoğumuz tek bir bilgisayarla çalışmadığımız için bu özellik hepimiz için kullanışlı. Standard sürümün maliyeti $69.95 ve sadece bu temel özellikleri kullanırken Professional sürümünün maliyeti $99.95 ve hex editörü ve RAID kurtarmayı içerir. Tüm makine ağını yönetmediğiniz sürece Teknisyen sürümünün maliyeti $349.95 ve yazılım aktivasyonunu makineye taşımanızı sağlayan donanım özelliği USB dongle içerir - buna ihtiyacınız var, ama bu sürüm maliyet açısından kişisel kllanımın çok ötesinde.

  Windows Geri Dönüşüm kutusundan boşaltılan silinmiş dosyaları, sabit sürücünün biçimi ve yeniden yüklenmesi nedeniyle kaybolan dosyaları veya virüs, Truva atı enfeksiyonu, beklenmedik sistem kapatma veya yazılım hatası nedeniyle kaldırılan dosyaları kurtarır.

  Windows 7, 8 ve 10 ile uyumludur ve FAT 12, FAT 16, FAT 32, NTFS, NTFS5, HFS ve HFS + (MAC) dosya sistemleriyle çalışır. Veri kurtarma sonuçlarını görüntülemenizi sağlar, böylece veriler geri almanın mümkün olabildiğini görürsünüz. Ne kurtarılacağını seçmeden önce, veri önizleme özelliğiyle birlikte kullanım kolaylığını en güçlü dosya kurtarma yazılımı motoruyla birleştirir.


 9. Wise Data logo Wise Data Recovery

  Net arayüz

  Uygun filtreler

  Kaliteli veri göstergeleri

   Wise Data Recovery Pro : $44.96 / 1 Aylık  - $67.46 / 1 Yıllık

  Wise Data Recovery Ücretsiz Sürümünü İndir

  Wise Data Recovery Pro Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  WiseCleaner Web sitesi

  Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda Wise Data Recovery'yi yenmek zor. Bu ücretsiz veri kurtarma yzılımı sihirbaz liderliğindeki bir arayüze sahip olmasa da endişelendirecek karmaşık yapılandırma ayarları yoktur.

  Kurtarılabilir verileri izlemek, kontrol edilebilir sürücüyü seçmek ve tarayı tıklamaktan ibarettir. Alternatif olarak, Kurtarılabilir dosyaları aramak için anahtar kelimeler kullanabilirsiniz, böylece çok fazla sonuç elde etmek zorunda kalmazsınız.

  Hangi yolu seçerseniz seçin, kurtarılabilir veriler, orjinal olarak nerde depolandığını söylemeyi kolaylaştıran Explorer benzeri ağaç yapısında sunulur. En iyi Ücretsiz veri kurtarma yazılımı gibi, Wise Data Recovery, dosyaların sağlığını göstermek için bir trafik ışığı sistemi kullanır ve bu nedenle bunları sağlam bir şekilde kurtarabilme olasılığınız vardır - bu dosya önizleme özelliğidir. Algılanan dosyaları saptar.

  Tek tek dosyaları veya klasörlerin tamamını bir kerede kurtarabilirsiniz, ancak çeşitli konumlarda çok sayıda dosya seçmek, birkaç işlem gerçekleştirmek anlamına gelir.


 10. GetDataBack Pro Data Recovery

  Güçlü

  Hızlı arama özelliği

  Sürücü kolonlama özelliği

  Mac ve mobil sürümleri yok

  GetDataBack Pro Data Recovery : $79

  GetDataBack Pro Data Recovery Ücretsiz Sürümünü İndir
  GetDataBack Pro Data Recovery Satın Almak İçin Aşağıdaki Buttona Tıklayın

  Runtime Web sitesi

  Satın alacağınız GetDataBack Pro Data Recovery üç çeşidini kazandırır. Aerodinamik bir arayüze sahip olan ve dosyaları kurtarmak için FAT, NTFS veya EXT formatlı sürücülere, özellikle NTFS ve FAT sürücülerine odaklaan bir çift klasik versiyona işaret edebilen Simple. Son ikisi 2001'den beri var ve güncellendi.

  Her üç paket de canlı bir CD'den veya WinPE önyüklenebilir bir windows ortamında çalıştırılabilir, yani sürücülerinizin dengesini bozma riski olmadan silinen verilerinizi kurarabilrsiniz.

  GetDataBack Simple, özellikle sıradan çalışanlar için yararlıdır. Belirli bir sürücünün nasıl formatlandığını veya hatta FAT veya NTFS'nin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, istenmeyen arayüz ve temel dil dosyaları geri çekmenize yardımcı olabilir. Bununla birlike, daha ileri düzeydeki kullanıcılar başka yerlere baskmadan kullanabilirler.