2020'nin En İyi Android Antivirüs Uygulamaları

Akıllı Telefonunuzu kötü amaçlı yazılımlardan koruyun.

En iyi Android antivirüs uygulamaları, Android akıllı telefonunuzu kötü amaçlı yazılımların saldırılarına karşı koruyacaktır.

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yüklü en iyi Android antivirüs uygulamasına sahip olmak çok önemlidir. Sonuçta, Android dünyada en çok kullanılan işletim sistemidir ve bu, kötü niyetli kullanıcılar için büyük bir hedef olabileceği anlamına gelmektedir.

Android cihazınızla - mobil bankacılık ve alışveriş gibi o kadar çok şey yapıyoruz ki, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kötü amaçlı yazılım bulaşması gerçekten inanılmaz derecede ciddi olabilir, bu yüzden bu konuda bulabileceğiniz en iyi Android antivirüs uygulamalarından birini yüklemeniz çok önemlidir.

Bu makalemde, 2020'nin en iyi android antivirüs uygulamalarına değineceğim - bunlardan bir kaçı tamamen ücretsiz indirilebilir uygulamalardır.

Bir çoğu otomatik tarama yapmaktan çok daha fazlasını yapar ve kötü amaçlı web sayfalarının ve dosyaların ilk etapda açılmasını veya indirilmesini aktif olarak engellemeye çalışır.200'nin En İyi Android Antivirüs UYgulamaları:

1- Bitdefender Mobil Security

Bitdefender Web Sayfası

Resim

Sıkı güvenlik özelliğiyle en iyi android antivirüs uygulaması

Mükemmel antivirüs koruması

Mükemmel ötesi Hırsızlık önleme (Anti-Theft) yeteneği

Smartwatch ile akıllı bağlantı

Bulut tabanlı taramada, aktif internet bağlantısı gerektirir

Bitdefender Mobil Security : 42.00 ₺

İndirimli 25.20 ₺

Mükemmel antivirüs koruması

Mükemmel ötesi Hırsızlık önleme (Anti-Theft) yeteneği

Smartwatch ile akıllı bağlantı

Bulut tabanlı taramada, aktif internet bağlantısı gerektirir

Bitdefender Mobil Security : 42.00 ₺

İndirimli 25.20 ₺

Bitdefender Mobile Security, hırsızlığı önleme ve birinci sınıf antivirüs yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi özelliklerle android cihazınız için mükemmel koruma sunar. Aslında bu android mobil uygulamsı en son AV-Test özetinde tam not aldı ve diğer bağımsız antivirüs test laboratuvarı AV-Comparatives ise % 99,9'luk bir koruma gözlemledi. Bu gerçekten etkileyici.

Mobil Güvenlik, Google'ın Chrome tarayıcı için size gerçek zamanlı koruma ve sizteminize ve tipik kullanım modelinize bağlı olarak güvenlik eylemleri için akıllı öneride bulunabileceğini iddia eden bir otomatik pilot özelliği sunar.

Ayrıca akıllı saatinize WearOn teknolojisi aracılığıyla bir güvenlik katmanı ekleyen sık bir gizlilik danışmanı aracı da var - bu, telefonunuzu yanlışlıkla geride bırakırsanız sizi uyarır - akıllıca düşünülmüş şeyler.

Bir başka ilginç olan ektra paketi VPN servisi, ancak heyecan verici değil - Sağlanan Sürüm günlük sadece 200 MB olarak az sınırlandırılmış, ancak yinede biraz yararlı olabilir.

Bahsedildiği gibi bu Android Mobil Security'de hırsızlığı önleme yeteneği var ve Bitdefender Mobile Security cihazınızı uzaktan bulup kilitlemenize yada telefona veya tabletinize mesaj göndermenize izin verir ( Akıllı telefonunuzu kaybettiyseniz çok yararlı olabilir ). İsterseniz cihazı uzaktan silmekte mümkündür.

Burada sunulan pek çok özellik var ve istenen fiyat bir yıl boyunca tek bir Android cihazı kapsayacak şekilde 42.00 ₺ ( İndirimli fiyatı 25.20 ₺ ) ve paketi satın almadan önce denemek isterseniz 30 günlük deneme süresi mevcut.

2- Android için Norton Mobile Security

Norton web sayfası

Uygulama tarama teknolojisini kullanarak mobil savunmalar sağlar.

Uygulama danışmanı

Mükemmel ötesi hırsızlığı önleme yeteneği

Spam telefon aramalarını engeller

Göz kamaştırıcı bir fiyat ve deneme sürümü yok

Norton Mobile Security : 53,99 ₺

Uygulama danışmanı

Mükemmel ötesi hırsızlığı önleme yeteneği

Spam telefon aramalarını engeller

Göz kamaştırıcı bir fiyat ve deneme sürümü yok

Norton Mobile Security : 53,99 ₺

Android için Norton Mobile Security, Norton Mobile Insight tarafından desteklenen Uygulama Danışmanı; akıllı telefonunuzu zararlı programlara, fidye, reklam ve gizlilik sıkıntıları gibi mobil tehlikelere karşı proaktif bir şekilde korumanıza yardımcı olur.

Bu Güvenlik mobil paketi, antivirüs motorunun sunduğu koruma açısından AV-Test'in bulgularına göre en iyi notları aldı. Diğer ana test laboratuvarı Norton'u yakın zamanda değerlendirmedi.

Diğer özellikler arasında, istenmeyen telefon aramalarına karşı koruma sağlamak için arama engelleme, güvensiz bir kablosuz ağa bağlandığınızda sizi uyaran Wİ-Fİ Güvenliği ve çalınan bir cihazı uzaktan kilitlemenize veya tüm verilerinizi silmenize olanak tanıyan hırsızlığı önleme özelliği bulunur.

Tüm bunları göz önünde bulundurursak, cihazınız için etkileyici bir koruma düzeneği sunulmuş - ancak burada harhangi bir dezavantaj var mıdır? Bitdefender'den biraz pahalı gözükebilir, ancak hemen hemen aynı koruma düzneği sunulmaktadır. Bitdefender'in avantajı ise indirimli avantaj sunmasıdır.

3- Avast Mobil Security

Avast web sayfası

Mükemmel ötesi bir ücretsiz Android antivirüs teklifi, ancak reklam görüntüleri.

 Birden çok özellik

 Performans artırma yeteneği

 Bedava!

 Reklam görüntüleri

Avast Mobil Security

yada

 Birden çok özellik

 Performans artırma yeteneği

 Bedava!

 Reklam görüntüleri

Avast Mobil Security

yada

Antivirüs devi Avast, antivirüs taramasını çok iyi yapan ve sıradan bir tarayıcı olmanın ötesine geçen başka bir kaliteli uygulama üretti ve bağımsız test laboratuvarları tarafından yüksek puan aldı.

Avast Mobil Security, cihazınız kaybolduğunda yada çalındığında, uzaktan kontrol özelliğiyle hırsızların verilerinize erişmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca, gereksiz verileri silerek depolama alanınızda yer açabilme özelliği ve cihazınızı hızlandırmanızı amaçlayan "RAM Takviyesi" özelliğini sunar.

Uygulama önceden ücretliydi, ancak şimdi reklamlarla desteklen ücretsiz sürüm olarak yoluna devam etmeyi tercih etti. Yinede sizi rahatsız ediyorsa, reklamları kaldırmak için küçük bir aylık veya yıllık prim ödemeniz gerekir. Bu çok kullışlı premium paketi, uygulamanın belirli özelliklerini açmadan önce "PIN" isteyerek kilitlemenizi önerir. Bu, internetteki kötü amaçlı yazılım bulaşmış bağlantılara karşı otomatik olarak başlatılmasını engeller.

4- AVG AntiVirus Free

AVG web sayfası

Oldukça populer Android antivirüs uygulaması.

 Kaliteli bedava virüs koruması

Etkileyici, hırsızlığı karşı koruma tedbirleri

 Reklam görüntüleri

AVG AntiVirüs Free

yada

 Kaliteli bedava virüs koruması

Etkileyici, hırsızlığı karşı koruma tedbirleri

 Reklam görüntüleri

AVG AntiVirüs Free

yada

AVG AntiVirus Free, Android cihazınızın güvenliğini etkileyici bir koruma saylayan ücretsiz, yüksek kalite bir uygulamadır. Aslında, Avast ile aynı popüler antivirüs motorunu kullanıyor. ( Avast'ın 2016 yılında AVG'yi satın aldığını unutmamak gerekir. )

Yinede aynı ürün değil ve Avast'ın ücretsiz tekliflerinden bazı özelliklerini taşımıyor. Bununla birlikte, yine de çok sağlam temel antivirüs korumasının yanı sıra çalınan yada kaybolan telefonunuzu bulmanızı, kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan hırsızlığı önleme özelliğiyle inşa edilmiştir. Ayrıca, Avast gibi bu uygulamada reklam desteklidir, ancak premium sürüme yükselterek bu reklamlardan kurtulabilirsiniz.

AVG'nin ücretli Pro sürümü, genişletilmiş hırsızlığı önleme özelliği ( SIM değiştirilirse cihazın kendi kendini kilitlemesi ve bir alarm çalması gibi... ), fotoğraflarınızı korumak için Fotoğraf Kasası, Uygulama Kilidi, Wi-Fi güvenlik tarayıcısı ve arayanları engelleme gibi ek gizlilik ayarlarını sunar.

Ayrıca, gereksiz işlemleri durdurmayı, pil tüketme ayarlarını kapatmayı, genellikle geçici ve önbellek klasörlerinde bulunan önemsiz dosyaları silmeyi amaçlayan bir dizi performans geliştirme araçları sunar.

AVG AntiVirus Free kullanırken ilk iki hafta boyunca, ücretli sürüm olan AVG'nin bu pro özelliklerini deneyebileceğinizi unutmamak gerek; ancak süre dolduktan sonra ödeme zorunluluğu olduğunu hatırlatırım.

Pro sürümünde bulunan bu kadar özellikle Google Play mağazasında 100 milyondan fazla indirme, 6,5 milyondan fazla yorum ve 4,5'in üzerinde ortalama puanıyla bu uygulamanın en popüler antivirüs olması şaşırtıcı değil.

5- Kaspersky internet Security

Kaspersky web sayfası

Mükemmel ve yüksek düzeyde kötü amaçlı yazılım savunmaları olan ücretsiz android antivirüs uygulaması.

Mükemmel hırsızlığı önleme özellikleri

Birinci sınıf antivirüs koruması

Ücretsiz

Kimlik avı koruması yalnızca premium sürümde

Kaspersky internet Security

yada

Mükemmel hırsızlığı önleme özellikleri

Birinci sınıf antivirüs koruması

Ücretsiz

Kimlik avı koruması yalnızca premium sürümde

Kaspersky internet Security

yada

Kaspersky, Bitdefender gibi buyğk oyuncularla orada büyük üne sahiptir, bu yüzden güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümüyle, ( bağımsız test laboratuvarlarından alınan değelendirmeye göre ) belki de şaşırtıcı olmayan birinci sınıf kötü amaçlı yazılım algılama da dahil olmak üzere bazı akıllı özelliklere sahiptir.

Yalnızca Kaspersky Internet Security'den faydalanmakla kalmaz, aynı zamanda bazı ağır hırsızlığı önleme yetenekleri de vardır ve Android telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumuda yerini bulmanıza olanak tanır. Ayrıca tolefonunuzu kilitleyebilir veya üzerindeki verileri silebilirsiniz ve hatta şu anda cihazı kullanan kişinin fotğrafını çekebilirsiniz ( Bu karşıdaki kişi hırsızsa işe yarayabilir ). Bir alarm uzaktanda kapatılabilir ( telefonu kaybettiyseniz kullanışlı olabilir ).

Diğer etkileyici bir özelliğiyse, güvenlik yöntemini basitleştiren Android Wear desteğidir, ayrıca bu uygulama ücretsizdir.

Android için Kaspersky Internet Security'nin Premium olarak ücretli sürümü mevcuttur. Bu ücretli sürüme geçmek isterseniz, otomatik antivirüs taramaları, çevrimiçi ortamda daha güvenli olmanızı sağlamak için kimlik avı koruması ve birkaç ek avantaj elde edebilirsiniz. Yine de ücretsiz sürümü size kötü amaçlı yazılım koruması sağlar.

6- Trend Micro Mobil Security

Trend Micro web sayfası

Üstün antivirüs koruması ve zengin özellikler

Özelliklerle doldurulmuş

Pay Guard bankacılık ve alışveriş koruması

Şuanda kötü amaçlı yazılım savunmalarında en üst sırada yer alıyor

Çok pahalı

Trend Micro Mobil Security : 35,39 $

 Özelliklerle doldurulmuş

 Pay Guard bankacılık ve alışveriş koruması

Şuanda kötü amaçlı yazılım savunmalarında en üst sırada yer alıyor

 Çok pahalı

Trend Micro Mobil Security : 35,39 $

Trend Micro Mobil Security, indirilip yüklendikten sonra, öncelikle kötü amaçlı yazılım için uygulamaları yüklenmeden önce tarar ve Kötü amaçlı yazılım içerdiğini algılarsa erişimini engeller.

Profil ayarlarınızın kişisel bilgileri görüntüleniyorsa sizi uyaran yerleşik bir facebook gizlilik tarayıcısı vardır. Web koruması, hırsızlığı önleme, güvenli olmadığınız bir kablosuz ağa bağlandığınızda sizi uyaran Wİ-Fİ denetleyici, ayrıca sistem ayarlama araçları, ebeveyn denetim paketi gibi çok sayıda özellik vardır. Pay Guard, tüm çevrimiçi bankacılık ve alışveriş işlemlerini tamamen güvenli olmasını sağlar

Dahası, her iki bağısız test laboratuvarı da Trend Micro Mobil Security'yi tehditlerin %100'ne karşı koruduğu şeklinde değerlendirdi ve bu bakımdan yazıya aktarılırken yükseklerde yer aldı.

Bu durumda çok alternatif var, ancak dejavantajı, maddi olarak bu sayfadaki bir çok alternatifle karşılaşıldığında çok yüksek olması. Bununla birlikte paranızın karşılığında çok şey alıyorsunuz ve uygulamanın ücretsiz sürümü de var, bu da yedi gün boyunca tüm özellikleri tam olarak çalışmasına izin veriyor, böylece uygulamayı satın almadan önce tüm özellikleri deneme fırsatınız oluyor.

7- Android için McAfee Mobile Security

McAfee web sayfası

Başka bir iyi özellikli ücretsiz antivirüs uygulaması.

Çok fazla veri kullanan uygulamaları takip eder

Cihazınızın performansını artırmaya yönelik performans artırıcı araçlar

Ücretsiz sürümde reklam gözterimi

Premium'a yükseltme pahalıdır

Android için McAfee Mobile Security

yada

Çok fazla veri kullanan uygulamaları takip eder

Cihazınızın performansını artırmaya yönelik performans artırıcı araçlar

Ücretsiz sürümde reklam gözterimi

Premium'a yükseltme pahalıdır

Android için McAfee Mobile Security

yada

Android için McAfee Mobile Security, Android antivirüs tarayıcısı dışında ücretsiz sürümde hırsızlığı önleme özelliği ve kaybolan bir cihazı izleme veya uzaktan kilitleme ( veya verilerinizi silme ) dahil olmak üzere size oldukça özellik sunar.

Diğer önemli özellikler arasında, hassas bilgilerin sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol etmek için uygulamaları tarama ve gerekirse bunları kilitleme yeteneği bulunur. McAfee ayarları bağlandığınız Wİ-Fİ ağlarının güvenliğini de değerlendirir ve telefonunuzun daha iyi çalışmasına yardımcı olacak bir depolama temizleyici, bellek ve pil güçlendirici gibi çeşitli özelliklerle birlikte gelir.

Ücretsiz uygulamaların hepsinde olduğu gibi, McAfee Mobile Security'de de reklam desteği bulunur, ancak premium sürüme yükselterek bunlardan kurtulabiliriz. Bu aynı zamanda size telefon desteği ve ayrıca internette gezinirken ek güvenlik için Güvenli Web koruması gibi bazı ektra özellikler sağlar. Ancak ücretli olan sürümün pahalı olduğunu unutmamak gerekir.

8- Mobil için Sophos Intercept X

Sophos web sayfası

Reklamsız ve bazı ö zelliklere sahip ücretsiz antivirüs uygulaması.

Ücretsiz ve ayrıca reklamsız

Çok sayıda akıllı ekstra özellikler

Yakın zamanda bağımsız laboratuvarlar tarafından değerlendirilmedi

Mobil için Sophos Intercept X

yada

Ücretsiz ve ayrıca reklamsız

Çok sayıda akıllı ekstra özellikler

Yakın zamanda bağımsız laboratuvarlar tarafından değerlendirilmedi

Mobil için Sophos Intercept X

yada

Mobil için Sophos Intercept X, antivirüs uygulaması tamamen ücretsizdir, ancak birçok ücretsiz uygulamadan farkı reklam içermemesidir. Sophos Intercept X, bu açıdan etkileyici olsada, kötü amaçlı yazılım korunma konusunda uygulamanın yakın zamanda büyük bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmemiş olması akılda küçük bir soru işareti bırakıyor. Ancak, 2019 yılında, AV-Test laboratuvarının antivirüs koruması için yapılan test raporlarına göre tam puan almıştı.

Sophos, uygulamaları yüklenirken kötü amaçlı yazılımlara veya başka içerikli zararlı yazılımlara karşı tarama gerçekleştirir ve herhangi bir hassas bilgi sızdırılması durumunda sizi daha fazla uyarır. Virüs koruma tarayıcısı, dosya ve klasörleri periyodik olarak taramak için proglammıştır.

Bir başka şık özelliği ise adındanda anlaşılacağı gibi, bir QR kodunu taradığınızda olası tehditler için herhangi bir hedef URL'yi kontrol ederek bunları güvenli bir şekilde kullanabilmenizi sağlayan Güvenli QR kod tarayıcısıdır. Intercept X ayrıca, Google Authenticator'ı destekleyen herhangi bir uygulamayla çok faktörlü kimlik doğrulama için kullanabileceğiniz bir kimlik doğrulayıcıdan yararlanır ve tüm bu 2FA hesaplarını merkezden yönetebilirsiniz.

Bu alışılmadık özeliklerin bazılarının yanı sıra, standard hırsızlığı önleme işlevi burada mevcutur, bu özellik genel olarak iyi bir özelliktir. Bu sezgisel ve kullanıcı dostu uygulamayı, yakın zamanlarda bağımsız test laboratuvarlarından herhangi biri tarafından değerlendirilmemesi bazıları için küçük endişe kaynağı olmuş olsa bile bu durumun yakın zamanda düzeleceğini umarım.

9- AhnLab V3 Mobil Security

AhnLab web sayfası

Eski Android cihazlarda bile çalışabilen bir antivirüs uygulaması.

Daha az özellik, ancak donanımlarda iyi çalışır

Gizlilik cephesinde güçlü

Kötü amaçlı yazılımlarda yüksek algılama oranı

Hırsızığı önleme özelliği yok

AhnLab V3 Mobil Security

yada

Daha az özellik, ancak donanımlarda iyi çalışır

Gizlilik cephesinde güçlü

Kötü amaçlı yazılımlarda yüksek algılama oranı

Hırsızığı önleme özelliği yok

AhnLab V3 Mobil Security

yada

Güney Koreli AhnLab'ın AhnLab V3 Mobil Security bu listedeki diğer Android mobil antivirüs uygulamaları kadar ünlü değil, ancak AV-Test'e göre kötü amaçlı yazılım koruması testinde yüksek oranlara sahip. Aslında, tehditlerin 100%'üne karşı savundu ve bu yüzden orada en iyi performans sıralamasına göre sıralandı ( Ancak, AV-Comparatives'in AhnLab'ı 2015'ten beri değerlendirmediğini unutmayın ).

Bu uygulamanın bir diğer güçlü yanı, eski Android uygulamalarında bile iyi çalışması ve genellikle sistem kaynağı kullanımı açısından iddiasız olması. Ayrıca, telefonunuzun performansını hızlandırmaya yardımcı olması için yerleşik bir güçlendiriciye sahiptir.

Diğer kullanışlı özellikler arasında, göz atma geçmişinizi güvenli bir şekilde temizlemek için bir gizlilik temizleyici ve cihazınızda yüklü uygulamaları inceleyerek hassas ayrıntılarınızdan herhangi birini tehlikeye atmalarını sağlayan bir gizlilik danışmanı bulunur. Kişisel fotoğraflar için gizli bir galeri de vardır, bu nedenle AhnLab ile uyum içerisindedir.

Hırsızlığı önleme yeteneği açısından biraz eksiklik olsada, tüm bu özellikler ücretsiz bir uygulama için sağlam bir teklif diyebiliriz.

10- Avira Antivirus Security

Avira web sayfası

Uygulamaları gizlilik ölçeğine göre sınıflandırmak gerekirse akkılı bir sisteme sahip antivirüs uygulaması

Geniş özellik yelpazesi

Düzenli kimlik koruma özelliği

Yalnızca ücretli uygulamalarda web koruma özelli var

Avira Antivirus Security

yada

Geniş özellik yelpazesi

Düzenli kimlik koruma özelliği

Yalnızca ücretli uygulamalarda web koruma özelli var

Avira Antivirus Security

yada

Avira Antivirus Security, antivirüs motorunun kalitesi söz konusu olunduğunda bağımsız test laboratuvarlarından büyük beğeni toplayan başka bir güvenlik uygulamasıdır. Ücretsiz sürümü reklam desteklidir, ancak verilerinizi ne kadar güvenilmeye değer verdiklerini kolayca karar vermenize yardımcı olmak için uygulamaları gizlilik ölçeğinde derecelendiren izin yönetici de dahil olmak üzere bir çok özelliği vardır.

Entegre olan kimlik koruma özelliği, e-posta adresinizin herhangi büyük veri ihlali sızdırılıp sızdırılmadığını düzenli olarak kontrol eder ve herhangi bir sızıntı olması durumunda ayrıntılı olarak sizi bilgilendirir. Ayrıca, telefonunuzu bulma, uzaktan bir alarım tetikleme, Android cihazınızı uzaktan kilitleme veya silme gibi bir dizi hırsızlığı önleme özelliği vardır.

Avira Antivirus Security'nin uygulama kilidi, hassas uygulamaları başlatmak için "PIN" şifresini zorunlu kılar. Ayrıca eklenen yeni bir özelliği ollan VPN servisi, Avira Antivirüs ile entegre olmuştur, ancak günlük olarak 100MB gibi az miktarda veri almanızı sağlamaktadır.

Avira Antivirus Security'nin ücretsiz sürümündeki reklam görüntülerinden kurtulmak istiyorsanız premium sürüme yükselterek kurtulmanız mümkün ve daha iyi destek görmeniz. Kötü amaçlı web sitelerinin otomatik olarak engellenmesi, saatlik olarak daha sık güncellemeler, saldırganların sizi gözetlemek için bu donanımı kötüye kullanmasını önlemek için mikrofon ve kamera koruması içerir.