iPhone Cep Telefonlarında Takvim Spam Nasıl Kaldırılır

İstenmeyen takvim davetiyeleri veya etkinlik bildirimleri alırsanız, yanlışlıkla bir spam takvim aboneliğine abone olmuş olabilirsiniz. Etkinlikleri kaldırmak için takvim aboneliği kaldırın.

Geçen hafta içerisinde, çok sevdiğim bir arkadaşım beni rasgele aradı, "bana mesaj attığını ve bir resim gönderdiğini" belirtti "Benim telefona bu geldi ne yapmalıyım" diye... Ben de bu lafı üzerine "yapabileceğimi" belirttip ve araştırmaya koyuldum... Araştırmalarım sonucunda telefon içerisindeki takvim aboneliğini silerek kendisini bu dertten kurtardım. Ve takvim abonelik spam ile ilgili sizleride aydınlanmaya karar verdim...

iPhone Takvim Spam Nedir?..

iPhone takvim spam silme işlemine geçmeden önce sizleri biraz aydınlatmak isterim. Gerçekten bir spamdan mı söz ediyoruz? Aslında değil. Nasıl bir sorunla karşılaştığızı bir gözden geçirelim.

Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar, sürekli olarak gün içerisinde bildirim alıyorlar. Günde 1-2 hatta 5-10 sayı değişiyor. Sürekli takvim bölümünden bir bildirim geliyor ve bildirimler genelde mantıksız şeyler oluyor. Kiminde "hediye kazandınız", kiminde "virüs taraması yaptırın", kiminde "Acil eylem gerekli" gibi bildirimler geliyor.

Bu tamamen spam bir abonelik servisinden kaynaklanır. Clıck subscrıbe isimli bir abonelik servisine, farketmeden tarayıcınız üzerinden abone oluyorsunuz ve sürekli spam reklam bildirimleri gösteriliyor.

Bunun için de takvim uygulaması kullanılıyor. Tam olarak ta takvim spam olmasa da iPhone takvim spam olarak gösterimlerine neden oluyor.

iPhone Takvim Spam Nasıl Silinir?..

  1. iPhone cep telefonunuzda Ayarlar simgesine iPhone ayarlar simgesi dokunun

  2. Ayarlar menüsüne altında Takvim 'e dokunun.

  3. Takvim menüsü altında Hesaplar'a dokunun yada iOS 13 kullanıyorsanız bunun yerine Parolalar ve Hesaplar'a dokunun.

  4. Abone olunan takvimler'e dokunun.

  5. Tanımadığınız bir takvim arayın. Yanlışlıkla abone olduğunuz takvime ve Hesabı Sil'e dokunun. Hesabın silinmesini onaylamak için Hesabı Sil'e dokunun.